fanatic
tabou
ga sails
ga kites
np
select
simmer
unifiber
vandal

Gaastra Kiteboarding Kite Pure 10,0 - 2015

Doprava zdarma
Kód: 03364
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Gaastra Kiteboarding
Naše cena: 10 800 Kč s DPH
Běžná cena: 18 600 Kč
Sleva: 7 800 Kč
{{cluster.nazev}}


Větrný rozsah:12 - 25 kn
Bar:52 cm
Štíhlost (AR):4.6
Velikost:10,0
Proj. plocha:7.00
Strusts:3


PURE

FREESTYLE | WAVE | FREERIDE

Gaastra Pure 2015

 

PURE kitefinderPure je snem každého freestyle kitesurfera. Kite spojuje výkon klasické „C“ konstrukce se všemi výhodami moderní kite technologie.

Pure je zcela nový kite určený pro freestyle závody a pro všechny kitesurfery, kteří dokáží ocenit jeho obrovský potenciál při kite tricích. 3-strutový design nabízí „C kite“ pocit, bez jakýchkoli kompromisů v depoweru, ovladatelnosti a bezpečnosti.

Pure je skvělý kite pro kite-loopy a je optimalizován pro „unhooked“ triky.

Precisní tah na baru, společně s velmi rigidní konstrukcí a speciálně tvarovanými tipy, přináší direct pocit při řízení a velmi vysokou rychlost při obratech.  Profil je optimalizován tak, aby generoval doslova explozivní POP, ale také umožnil kontrolu i v situacích, kdy šňůry nejsou plně napnuté.

Pure je nekompromisní freestyle kite, který posune vaše možnosti na nový level a umožní vám zvládnout triky, o kterých jste dosud jen snili při sledování hvězd kiteboardingu na YouTube…
.

Díky použití nových materiálů vykazují kity Gaastra o 30% vyšší odolnost vůči roztržení, použití dvojitých švů a extrémně pevného  HPX dacronu zvyšuje pevnost kitu v náběžné hraně až o 50%, což má pozitivní vliv i na stabilitu profilu.

Testimonials:

Testovali jsme Pure 9,0 v menších vlnách a větru okolo 18 uzlů. Byli jsme smířeni s tím, že kite bude "underpowered" protože foukalo málo. Low-end potenciál kitu Pure nás však okamžitě překvapil. Shledali jsme Pure 9 možná ještě o trochu výkonější, než Best TS 10 a plně srovnatelný s výborným low-end drakem Naish Ride 9.

Tah na baru byl výrazně vetší než u obou zmíněných kitů i v okamžiku, kdy jsme Pure nastavili na "light bar pressure" a Best na "heavy bar pressure". Síla je podobně jako u Naishe ditribuována na velkou plochu, když zatáhnete za bar.

Velmi se nám zamlouvala živost kitu ve slabém větru, ačkoli se dle našeho názoru nejedná o čistokrevný freestyle kite.

Zdroj: http://wetestkites.com

Technologie:

 

30% more tear proof canopy cloth

O 30% vyšší odolnost vůči roztržení vrchlíku (canopy)

Nová konstrukce vrchlíku je výsledkem intenzivního R&D v posledních 7 letech. Nový vrchlík je tvořen dvojitým ribstop materiálem, aby byla zajištěna maximální odolnost vůči roztržení a vytahování materiálu při vysoké zátěži.

Další úpravou je potažení jednotlivých vláken ribstop materiálu a na konci procesu je celá tkanina znovu potažena. Výsledkem je materiál, který má nejen velkou odolnost proti roztržení, ale také maximální ochranu vůči UV záření.

 

O 50% pevnější náběžná hrana

O 50% pevnější náběžná hrana

Kombinace dvojitých švů a HPX dacronu (viz výše) má extrémní vliv na pevnost a odolnost nejvíce namáhané části draka – spojení náběžné hrany s jednotlivými bany a vrchlíkem. Nová konstrukce je o 50% pevnější než dosud a jako bonus navíc je i lehčí.

 

 

 


Kite Technology by GAASTRA

BLACK/WHITE

Příčné grafické rozdělení  kitu na černou a bílou polovinu pro maximální možný kontrast a snazší orientaci jezdce. Dlouhodobé testy a výzkum prokázaly, že toto barevné schéma je pro jezdce nejintuitivnější a nejbezpečnější.
  Kite Technology by GAASTRA

LOGIC V BRIDLE SYSTEM

Žádný z Gaastra kitů nepoužívá kladky. Všechna vyvázání jsou pevná a zajišťují čistý a stabilní ARC design.

 Kite Technology by GAASTRA

SPEEDPUMP 2.0

Všechny Gaastra kity přináší komfort nafukování v podobě jednotného systému. Dvojitá křížová sekce usnadňuje vypouštění jednotlivých banů a usnadňuje balení draka. Spony na přepouštěcích hadičkách umožňují v případě potřeby uzavřít přívod vzduchu do jednotlivých banů. Další přídavné ventily na tipech draka rovněž usnadňují vypouštění i ve velmi silném větru.

   Kite Technology by GAASTRA  

ANTI TANGLE WEBBING

Speciálně tvarované popruhy proti zamotání na koncích banů zabraňují, aby se šňůry dostaly do kontaktu s konci strutů, což eliminuje případné problémy a zamotání šňůr v situacích, kdy jsou uvolněny.

 Kite Technology by GAASTRA  

FULL DACRON FRAME 2.0

Další generace evoluce plně dacronového framu Gaastra. Všechny bany  a odtoková hrana kitu jsou připojeny k vyhlazenému panelu dacronu a spojení je vyztuženo jemnými pásky tkaniny pro maximální odolnost i při velkém zatížení.
   Kite Technology by GAASTRA  

NACA0018 PROFILES

Dokonale optimalizované profily leteckých křídel vyvinuté experty z NASA zaručují optimální letové vlastnosti kitů Gaastra.

 Kite Technology by GAASTRA

HIGH QUALITY MATERIALS


Pro zajištění dokonalé funkčnosti a dlouhé životnosti používá Gaastra pouze nejkvalitnější dostupné materiály

  • LTE Canopy – konstrukce vrchlíku s dvojitým ripstopem
  • HPX Dacron s vysoce kvalitními vláky
  • Vysoce kvalitní Eurocord® šňůry
  • FSE® provázky
  • Clamcleat® - vysoce kvalitní patentovaná spona na depoweru
  • Kevlar® výztuhy na nejnamáhanějších částech
  Kite Technology by GAASTRA  

BULLET PROOF CONSTRUCTION

„Neprůstřelná“ konstrukce – při výrobě je velký důraz kladen na přesnost a kvalitu spojů, což v kombinaci s pečlivě zvolenými a ideálně se doplňujícími materiály zajišťuje maximální odolnost kitů a odráží se v dlouhé životnosti. Všechna namáhaná místa jsou vyzpevněna tak, aby jezdec trávil maximum času na vodě a nemusel nic opravovat.
 Kite Technology by GAASTRA  

ADAPTIVE TUNE

Ačkoli všechny naše kity jsou tzv. „plug and play“, tedy už ve standardním nastavení vyhoví potřebám většiny jezdců, zachováváme možnost detailního vyladění draka pro zkušené kitesurfery, kteří si tak díky tomu mohou kite dokonale uzpůsobit svým potřebám a jízdnímu stylu.
  Kite Technology by GAASTRA  

SELF RESCUE HANDLES

Speciálně tvarované popruhy uchycené na vnitřku tipů vytvářejí jakási madla usnadňující v případě nebezpečí  záchranu jezdce a jeho odtažení zpátky na pláž.

Kite Technology by GAASTRA

KOOK PROOF CONNECTIONS

Lidově řečeno – „blbuvzdorná“ úprava, která zamezuje, aby jezdec v roztržitosti či chvatu nesprávně připojil šňůry k draku.

  Kite Technology by GAASTRA

GLUED TRIPPLE ZIG ZAG

Všechny švy na vrchlíku draku jsou nejprve podlepeny a poté přešity trojitým „zig-zag“ švem pro maximální pevnost spojů

.
 Kite Technology by GAASTRA

SEGMENTED LEADING EDGE

Díky plně segmentované náběžné hraně je možné tvarovat ji podle specifických požadavků.

   Kite Technology by GAASTRA  

SEGMENTED STRUT

Technologie segmentovaných banů zajišťuje, aby jednotlivé struty dokonale podporovaly a stabilizovaly optimální profil kitu a poskytuje tak dokonalé letové vlastnosti a co možná největší přesnost a citlivost řízení.

 Kite Technology by GAASTRA  

COMPOUND STRUT CONNECTION

Speciální technologie spojení jednotlivých banů s náběžnou hranou zajišťuje extrémně rigidní skelet draka, dělá toto spojení pevné a odolné, což má ve výsledku pozitivní vliv na výkon kitu.

   Kite Technology by GAASTRA  

ADAPTIVE LINES

Kity Gaastra nabízí více možností vyvázání a vedle standardního setupu nabízí možnost posunutím šňůr ovlivnit letovou charakteristiku a ovládání kitu.

 Kite Technology by GAASTRA

TWIN SEAM

Gaastra klade velký důraz na maximální pevnost a odolnost svých kitů a vzhledem k tomu, že vlastní svoji továrnu, může investovat do R&D.  Výsledkem jsou nové materiály, konstrukce a technologie, které ve výsledku mají značný vliv na odolnost a tedy i životnost kitů. Speciální provedení dvojitých švů kdy jsou při šití použita dvě různá vlákna (nylon a polyester) a díky kombinaci jejich vlastností je dosaženo maximální pevnosti švů při šití.

  Kite Technology by GAASTRA  

LTE CANOPY

Nová konstrukce vrchlíku s dvojitými ripstop materiály zajišťuje maximální odolnost proti roztržení a také minimalizuje vytahování materiálu. Výsledkem toho jsou extrémně odolné kity , které vydrží i ty nejnáročnější podmínky. Vhodně zvolené materiály a konstrukce jsou rovněž zárukou dynamického výkonu, velmi živého a přímého jízdního pocitu.

Uvedená cena je za samotný kite, bar se šňůrami a příslušenstvím můžete objednat níže v souvisejícím zboží.