fanatic
tabou
ga sails
ga kites
np
select
simmer
unifiber
vandal

Powerex Stěžeň RDM 85% 460/25 constant

Doprava zdarma
Kód: 00401
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Powerex
Naše cena: 6 600 Kč s DPH
Běžná cena: 11 950 Kč
Sleva: 5 350 Kč
{{cluster.nazev}}
Stěžeň  RDM  85%  460/25 constant


Tvrdost (IMCS):25
Délka:460 cm
Obsah Carbonu85%
Průměr:RDM
Váha:2,1 kg
Kategorie:
Ohybová charakteristika:


Velice odolný RDM stěžeň je zárukou, že obstojí i v nejnáročnějších podmínkách.

Stěžně americké značky POWEREX jsou v podstatě tím nejlepším, co lze do Vaší plachty pořídit. Unikátní torzní technologie výroby, kdy jsou carbonová a sklotextilová vlákna vinuta v několika vrstvách, jednak po jemné šroubovici, jak je obvyklé u všech stěžňů, ale jsou navíc i křížně proplétána. Výsledkem jsou stěžně, které jsou nejen velmi lehké, ale také výrazně pevnější než klasicky vyráběné stěžně.


Dalším faktorem, který má přímý vliv na kvalitu, dynamické vlastnosti a životnost stěžně je použitý karbon. Není karbon jako karbon a rozdíly v cenách i kvalitě použitého materiálu jsou často velmi dramatické. POWEREX používá vysoce kvalitní HI-MODULUS carbon americké provenience, který je zárukou dokonalé funkčnosti a dlouhé životnosti vašeho stěžně. Jedná se o materiál, který je používán v leteckém průmyslu, při konstrukci např rotorů helikoptér.


Stěžeň je důležitou komponentou, která má radikální vliv na jízdní vlastnosti celého oplachtění. Nejde jen o hmotnost, ale zejména o dynamické vlastnosti. V praxi to  např. při poryvu funguje následovně: kvalitnější stěžeň se dříve přizpůsobí poryvu, takže jezdec není vystaven tak velkému rázu a také se dříve narovná zpátky. Oplachtění tak neztrácí výkon a může znovu akcelerovat. Budete velmi překvapeni, jak velký vliv má kvalita stěžně na vaši rychlost!